TEDENSKA OBVESTILA

• Danes se spominjamo blaženega škofa Antona Martina Slomška, hkrati pa je tudi svetovni dan migrantov in beguncev, shod sv. Kozma in Damijana in krst na Veliki Bukovici ter kvatrna nedelja z blagoslovom grobov, molitvami za rajne in kvatrno miloščino za semenišče. Popoldanska maša pri sv. Petru je ob 15. uri, prej priložnost za sveto spoved.
  •
  • V soboto bo nov pohod po naši župniji. Ob 8. uri se zberemo pri cerkvi v Harijah, se odpravimo do Tominj in do Klivnika ter pridemo nazaj v Harije. Vabljeni! V župnišču bo ob 10. uri srečanje za strežnike in njihove starše. Vabljeni novi strežniki. Ob 19. uri bo srečanje zakonske skupine DiŽ.
  •
  • Vabimo na romanje v Beltince in okolico (Prekmurje) v soboto, 8. oktobra. Ta dan bo tam srečanje Slovencev, Hrvatov in Madžarov. Vpišete se lahko SAMO ŠE DANES. Cena prevoza ob polnem avtobusu je 20 €.
  •
  • V soboto začenjamo z mesecem oktobrom rožnovensko pobožnost. Vabimo k molitvi rožnega venca doma v družinah (npr. eno desetko vsak dan) in skupaj v cerkvah pred sveto mašo. Na Dolnjem Zemonu bodo skupaj molili vsak petek ob 18. uri. Vabljeni.
  •
  • V nedeljo bosta shoda sv. Hieronima v Čeljah in sv. Mihaela na Dolnjem Zemonu. Na Dolnjem Zemonu bo shodna maša izjemoma ob 16. uri. Generalni vikar, gospod Slavko Rebec, ki bo maševal, bo blagoslovil nov križev pot, ki sta ga več let izdelovala domačina, oče Janez Škrlj in hčerka Vanja Boštjančič. Vabljeni na praznovanje.
  •
  • V nedeljo bomo začeli tudi teden za življenje, letos z geslom “Ne zavrzi življenja”. Ob 9.30 bo pohod za življenje na Prešernovem trgu v Ljubljani. Že ta torek, 27. 9., bo v Ljubljani pred državnim zborom ob 17. uri družinski shod za zaščito otrok in družin, v noči pred tem pa bo pri frančiškanih na Viču celonočno molitveno bedenje – za ohranitev naravne družine in zakona.
  •
  • Krsti: Ožbe Baša, Velika Bukovica, in Matjaž Klemenc, Vilharjeva cesta. Družini priporočamo v molitev.
  •
  • Poroka: Poročila sta se Rok Blokar in Doris Barbiš iz Adamičeve ulice. Na njun zakon in družino kličemo Božji blagoslov.
  •
  • Naši rajni: + Jadran Vičič, Harije 14. Gospod, daj mu večni pokoj.
  •
  • V cerkvi sv. Helene na Premu restavratorke končujejo dela v kupoli in se selijo nižje. Hvala vsem, ki jih podpirate, in vsem, ki ste do sedaj prispevali za obnovo stropa skupaj 8.368 €. Bog povrni.
  •
  • Čiščenje cerkve na Premu v oktobru in novembru: vas Dolnja Bitnja.
  •
  • Čiščenje in krašenje cerkve sv. Petra: Šercerjeva ulica.