TEDENSKA OBVESTILA

• Naj bo blagoslovljeno novo bogoslužno leto! Praznujemo prvo adventno nedeljo in z njo stopamo v čas priprave na praznovanje Jezusovega rojstva in tudi v svojih srcih in svojem življenju kličemo: “Pridi, Gospod Jezus!” To je tudi nedelja Karitas, s katero sklepamo teden Karitas. Vaši darovi pri današnjih mašah so namenjeni Karitas. Zahvaljujemo se vam za darove (pakirana hrana, sadje in zemelnjava, higienske potrebščine itd.), ki ste jih za Karitas prinesli k verouku, v skladišče ali k današnjim svetim mašam. Svoje darove lahko otroci prinesejo k verouku še ta teden. Bog povrni. Zadaj pri oznanilih si lahko vzamete liste s poročilom o delu Dekanijske Karitas v zadnjem letu. Hvala tudi za vaše molitve. Vabimo, da se nam pridružite novi prostovoljci in prostovoljke.
  •
  • V četrtek popoldne bo srečanje strežnikov, v soboto zjutraj vaje Zvončkov.
  •
  • V četrtek ob 18. uri bo v knjižnici Makse Samsa predstavitev Kronike fare trnovske na Notranjskem. Vabljeni.
  •
  • Ta teden sta prvi petek in prva sobota v mesecu z obhajilom bolnih in ostarelih na njihovih domovih in s pobožnostjo v čast Srcu Jezusovemu in Marijinemu.
  •
  • V nedeljo nas bo obiskal zadnji letošnji gost ob praznovanju 750 letnice prve znane omembe naše župnije. Pri sv. Juriju in sv. Petru bo maševal nekdanji tukjšnji kaplan in sedaj župnik na Šentviški gori, gospod Franc Kavčič. Se že veselimo srečanja z njim. V nedeljo bo ob sveti maši tudi priložnost za spoved na Premu (gospod Bogdan Saksida).
  •
  • Na Škofijski gimnaziji Vipava vabijo v soboto, 10. 12., ob 9.00 na dan odprtih vrat, ko bodo predstavili šolo in dijaški dom. Noč v dijaškem domu, ki je letošnja novost, pa se začne že v petek ob 17.00. Vse informacije na strani sgv.si.
  •
  • Vaščani Gornjega Zemona so končali prvi del obnove cerkve sv. Jerneja. Sanirali so zvonik. Čestitamo, se veselimo in se zahvaljujemo gospema Doris Ribič in Marici Vrh, ki sta obnovo vodili, delavcem IPIL-a ter vsem dobrotnikom.
  •
  • Za obnovo stropa v cerkvi sv. Helene na Premu ste daroval že 11.578 €. Bog povrni.
  •
  • Oklici: Poročiti se želita Gregor Šajn, logist, rojen leta 1999, in Maša Zemljič, prodajalka, rojena leta 2002, oba z bivališčem v Vrbovem. Zaročenca priporočamo v molitev.
  •
  • V zakristijah in v župnišču imamo Marijanske koledarje in Družinske pratike, prav tako Kroniko fare Trnovske.
  •
  • Čiščenje cerkve na Premu v decembru in januarju: Gornja Bitnja.
  •
  • Čiščenje in krašenje cerkve sv. Petra: Šercerjeva ulica.