TEDENSKA OBVESTILA

• V soboto ob 16. uri bo v župnišču drugo srečanje za starše v pripravi na krst otrok.
  •
  • V nedeljo vabimo letošnje zakonske jubilante, pa tudi druge poročene pare v župnijsko cerkev sv. Petra, kjer bo ob 10. uri sveta maša, blagoslov poročenih in po maši druženje pred cerkvijo. Prisrčno vabljeni. Že vnaprej se veselimo, čestitamo in želimo Božji blagoslov.

• Danes začenjamo teden molitve za nove duhovne poklice pred prihodnjo nedeljo, ki je nedelja dobrega pastirja, nedelja duhovnih poklicev. Letos bomo, če Bog da, imeli v naši škofiji dve novi maši. Vendar pa vsako leto več duhovnikov umre kot pa je posvečenih. Podobno je tudi z brati redovniki in sestrami redovnicami. Brez novih duhovnih poklicev ne bo svete maše, ne drugih zakramentov. Zato še kako velja: “Ko je Jezus zagledal množice, so se mu zasmilile, ker so bile izmučene in razkropljene kakor ovce, ki nimajo pastirja. Tedaj je rekel svojim učencem: ‘Žetev je velika, delavcev pa malo. Prosite torej Gospoda žetve, naj pošlje delavce na svojo žetev.’” (Mt 9,36-38) Vabimo k svetim mašam v tem tednu. Pri njih bomo prisluhnili Božji besedi in misli ob njej ter molili za nove duhovne poklice.
  •
  • Na poseben način je duhovni poklic tudi biti zakonski mož ali zakonska žena ter nato biti oče ali mama. Ta duhovni poklic izhaja iz zakramenta svetega zakona. Zakonci ste posvečeni za medsebojno ljubezen, ki je po zgledu in naročilu dobrega Boga zvesta in rodovitna. Danes se vas v naši sredi še posebej veselimo in čestitamo za vašo skupno pot, vztrajanje v ljubezni in pričevanje v današnjem svetu, ki je tudi na tem področju “izmučen in razkropljen kakor ovce, ki nimajo pastirja”. Hvala članom obeh zakonskih skupin, ki ste pripravili današnjo slovesnost za zakonske jubilante. Bog vas blagoslovi!
  • Srečanja ta teden:
  • - v torek ob 19.45 bo v župnišču seja Župnijskega pastoralnega sveta
  • - v četrtek ob 19. uri bo v cerkvi sv. Petra še zadnja sveta maša s prvoobhajanci in njihovimi starši
  • - v soboto ob 16. uri bo v župnišču tretje srečanje za starše v pripravi na krst otrok
  • - prihodnjo nedeljo zvečer po maši bo v župnišču srečanje prve zakonske skupine
  • - prihodnji ponedeljek, 22. 4. napovedujemo sejo Župnijskega gospodarskega sveta
  •
  • Krst: Nik Batista, Maistrova ulica. Novokrščenca in družino priporočamo v molitev.
  •
  • Čiščenje in krašenje cerkve sv. Petra: Šercerjeva ulica.