TEDENSKA OBVESTILA

• Praznujemo peto velikonočno nedeljo in praznik prvega svetega obhajila. Veselimo se s 34. prvoobhajanci in njihovimi družinami v želji, da bi v Jezusu našli svojega najboljšega Prijatelja in mu zaupali svoje življenje. On je Pot, Resnica in Življenje, On je prišel, da bi imeli življenje in ga imeli v izobilju.
  •
  • Smo v dneh devetdnevnice pred praznikom svete birme. Vsak dan ob 19. uri se v cerkvi sv. Petra zbirajo mladi letošnji birmanci s svojimi starši, botri in verniki. Na vse kličemo Božji blagoslov.
  •
  • V soboto ob 20. uri je v župnišču srečanje zakonske skupine DiŽ.
  •
  • V nedeljo bo v naši župniji praznik svete birme pri dveh mašah: ob 8. in ob ob 11. uri. Zato bo v cerkvi pri obeh mašah dovolj prostora tudi za vernike, ki niso sorodniki birmancev. Letos bo pri nas birmoval generalni vikar naše škofije, msgr. Slavko Rebec.
  •
  • Prihodnji ponedeljek, 23. 5., bo drugi pohod ob 750 letnici prve znane omembe naše župnije. Povezali ga bomo s prošnjo procesijo iz Kosez na Malo Bukovico. Zbrali se bomo ob običajni uri – ob 17.00 – pri cerkvi sv. Magdalene v Kosezah, si jo ogledali, izvedeli kaj zanimivega o Kosezah in okolici ter nato odšli proti Mali Bukovici, kjer bo v cerkvi sv. Roka maša približno ob 18.30. Po maši bomo šli po vasi in si ogledali njene znamenitosti. Vabljeni.
  •
  • Naši rajni: + Anton Šajn, Čelje 26. Gospod, daj mu večni pokoj.
  •
  • Čiščenje in krašenje cerkve sv. Petra: Rečica in Zarečica.
  •
  • Zbiranje sredstev za prizadete v vojni v Ukrajini: Karitas še vedno zbira higienske pripomočke in pakirano hrano, ki ne potrebuje hlajenja in ima rok uporabe še 6 mesecev. Stvari lahko oddate v košarico v Mercatorju ali prinesete v skladišče Karitas v sredo od 16. do 18. ure. Svoj denarni dar lahko prispevate na Slovensko karitas: Namen POMOČ UKRAJINI; TRR SI56 0214 0001 5556 761; SKLIC: SI00 870, oddate v košarice Karitas v cerkvah, s poslanim SMS sporočilom KARITAS5 ali KARITAS10 na 1919. Hvala.