OBVESTILA

• Praznujemo praznik prihoda Svetega Duha, praznik Binkošti. Dopoldne je pri svetih mašah z nami gdč. Jelka Šušmelj, ki predstavlja projekt Pota. S svojim darom po maši lahko z njimi sodelujemo. Ob 15. uri pa bo na Brcah shod s sklepnim srečanjem letošnjih birmancev. Pri vseh mašah danes je ofer za potrebe naše župnije. Bog povrni.
  •
  • Prihodnja nedelja je nedelja Svete Trojice in hkrati kvatna nedelja z blagoslovom grobov, molitvami za rajne in miloščino za semenišče. Ob 11. uri bo shodna maša v Tominjah, ob 17. uri pa zaobljubljena maša na Dolnjem Zemonu in Marijanska procesija po vasi. Mašo bo daroval naš nekdanji kaplan, sedaj župnik v Slavini, gospod Jože Jakopič. Vabljeni. Zaradi vseh teh praznovanj ne bo večerne svete maše pri sv. Juriju, prav tako ne popoldanske kvatrne maše pri sv. Petru. Molitve za rajne in blagoslov grobov bo pri sv. Petru po maši ob 10. uri. Hvala za razumevanje.
  • Srečanja ta teden:
  • - danes Vera in luč
  • - v torek Serra klub
  • - v sredo Prenova v Duhu
  • - v soboto strežniki, zakonska skupina DiŽ in mladi
  • - prihodnjo nedeljo popoldne Binkoštna dvorana.
  •
  • V naši župniji priložnost za pridružitev akciji Jerihonskega bedenja – sedemdnevne molitve pred Njasvetejšim- v samostanu, kjer bo vsak dan od ponedeljka do sobote med 8. in 9. uro molitev pred Njasvetejšim za spoštovanje človeškega življenja od spočetja naprej, za rešitev družinskih stisk, za duhovno prenovo slovenskega naroda in po osebnih namenih. Škofje pa v the dneh naročajo molitev za domovino v cerkvi in doma. Pridite, molimo!
  •
  • Letošnje župnijsko romanje bo v soboto 9. junija v rojstne kraje misijonarja, škofa Friderika Ireneja Baraga ob 150 letnici njegove smrti. Obiskali bomo Stično, Žuženberk, Dobrnič, Zaplaz in Mirno, kraj, kjer so našli truplo bogoslovca Alojzija Grozdeta. Stroške romanja (prevoz, vstopnina in kosilo brez pijače) bi pokrili, če bi odrasli darovali po 25 €, otroci pa 15 €.
  •
  • V župnišču in na spletni strani že lahko dobite prijavnice za letošnji oratorij, ki bo potekal pri nas od 20 do 24. avgusta. Otroci bodo prijavnice lahko dobili tudi pri verouku. Animatorji se že veselijo!
  •
  • V župnišču lahko prevzamete fotografije s srečanja zakonskih jubilantov. Hvala obema fotografoma in posebej g. Jožetu Grahorju.
  •
  • Namesto cvetja ob pogrebu + Martina Vičiča za obnovo cerkve sv. Petra sorodniki darovali 120 €. Bog povrni.
  •
  • Čiščenje in krašenje cerkve sv. Petra: Gubčeva ulica.