OBVESTILA

• V sredo smo s sveto mašo in obredom pepeljenja začeli postni čas, ki je čas milosti in spreobrnjenja ter poseben čas usmiljenja. Kot družina lahko sklenete, da boste poleg nedelje en delavnik v tednu prišli k sveti maši ali vsak dan skupaj doma zmolili eno molitev ali se nečemu odpovedali in prihranjena sredstva darovali v dobre namene ipd. Priložnost za molitev bo tudi križev pot v cerkvi, priložnost za dobro delo tudi košara pred oltarjem za pomoči potrebne družine v Sloveniji (Karitas). Več o pobudah Karitas tudi na spletni strani http://www.karitas.si in na pridi.com.
  • Srečanja ta teden:
  • - danes ob 14. uri v samostanu Vera in luč na praznovanju 10 obletnice delovanja (ob 16. uri bo sveta maša); ob 15. uri v župnišču kandidati za katehumentat (uvajanje odraslih v krščanstvo);
  • - v sredo v župnišču biblična skupina
  • - v soboto dopoldne v samostanu duhovna obnova Serra klubov Slovenije, zvečer v župnišču prva zakonska skupina
  • - prihodnjo nedeljo ob 15. uri v župnišču Binkoštne dvorana
  •
  • Prihodnja nedelja je kvatrna z molitvami za rajne, blagoslovom grobov in miloščino za semenišče. V samostanu bo prihodnjo nedeljo praznik celodnevnega češčenja, ki ga bomo začeli zjutraj po sveti maši in končali s petimi litanijami in blagoslovom ob 17. uri. Pridite, molimo!
  •
  • Naši rajni: + Antonija Gašperšič, Narin 68. Gospod, daj ji večni pokoj.
  •
  • Čiščenje in krašenje cerkve sv. Petra: TRNOVSKA ulica.