TEDENSKA OBVESTILA

• Danes je v Kopru ob 17. uri srečanje dekanov, prodekanov in po dveh vernikov iz vsake dekanije v naši škofiji. Na ta način tudi pri nas začenjamo dveletni proces pogovoro in medsebojnega poslušanja kot pripravo na sinodo v Rimu. Prosimo Svetega Duha za razsvetljenje in moč, da bi prepoznali pravo pot v tem našem času in v njem hodili za Jezusom.
  •
  • V mesecu oktobru molimo rožni venec v cerkvah pol ure pred svetimi mašami. Molitev lahko namenimo za osebne namene, lahko pa tudi za blagoslov v naši državi, za medsebojno razumevanje in za iskanje skupnega dobrega, za zdravo pamet in za sočutno srce, za zdravje ... Vabimo tudi, da doma vsak dan zmolite vsaj eno desetko rožnega venca.
  •
  • Za sodelovanje pri sveti maši in drugih zakramentih ter za obisk župnijske pisarne veljajo PCT POGOJI. Prosimo za razumevanje in za molitev. Vabimo, da pridete k svetim mašam v večjem številu, tudi kdaj med tednom.
  •
  • V samostanu je vsak četrtek češčenje Najsvetejšega zakramenta med 8. in 9. uro ter med 17. in 18. uro. Pridite, molimo.
  •
  • V nedeljo bomo obhajali misijonsko nedeljo, ko bomo molili in darovali za naše misijonarje, v naši župniji pa je tudi dan celodnevnega češčenja Najsvetejšega v cerkvi sv. Petra. Vabljeni k molitvi pred izpostavljenega Jezusa v sveti hostiji, da se mu zahvalimo, ga slavimo, se mu izročimo in ga prosimo vsak zase, za vse svoje, za našo župnijo, za Slovenijo in za ves svet. Tudi za zdravje: dušno in telesno.
  • Spored češčenja:
  • - molitvene skupine od 8.00 do 9.00
  • - Trnovski del župnije od 9.00 do 10.00
  • - otroci takoj po maši
  • - mladi od 11.00 do 12.00
  • - sestre de Notre Dame od 12.00 do 13.00
  • - Harijski del župnije od 13.00 do 14.00
  • - Bistriški del župnije od 14.00 do 15.00
  • - zakonski skupini in Prenova v Duhu od 15.00 do 16.00
  • - tiha adoracija za vse od 16.00 do 17.00
  • - ob 17.00 sklep češčenja s petimi litanijami Matere Božje, blagoslovom in sveto mašo, ki bo ob 17.30.
  • Sicer pa ste pred Jezusa povabljeni in lahko pridete kadarkoli v tem času. Pridite, molimo!
  •
  • Krsti: Nika in Lara Konestabo, Bobkova ulica. Na družino kličemo Božji blagoslov.
  •
  • Naši rajni: + Vilko Hrvatin, Gornji Zemon, in + Vinko Mavrič, Velika Bukovica. Gospod, daj jima večni pokoj.
  •
  • Čiščenje cerkve sv. Petra: Gabrije.

Za aktualna navodila v času epidemije COVID-19 si oglejte zavihek "NAVODILA ŠKOFOV".