OBVESTILA

• Praznujemo MISIJONSKO NEDELJO s spominom, molitvijo in darovanjem za misijone in misijonarje, za našo župnijo pa je tudi PRAZNIK CELODNEVNEGA ČEŠČENJA NAJSVETEJŠEGA. Cel dan ste vabljeni pred Jezusa, kadarkoli morete, lahko tudi po razporedu, ki sledi. Na župnijskem pastoralnem svetu smo sklenili, da bo spored molitve pred Jezusom v cerkvi sv. Jurija glede na prejšnja leta nekoliko spremenjen. Jutranja maša bo že ob 8. uri (pol ure prej kot običajno), nato bomo izpostavili Najsvetejše v češčenje. Po maši vabljeni predvsem verniki iz Bistriškega dela župnije. Ob 10. uri bo druga sveta maša, po kateri vabimo k 10 minutni molitvi otroke, nato mlade do 12. ure. Ob 12. uri sestre, ob 13. uri molitvene skupine, ob 14. uri vernike iz Trnovskega dela župnije, ob 15. uri vernike iz Harijskega dela župnije, ob 16. uri zakonski skupini in Prenovo v Duhu, ob 17. uri vse k petim litanijam, zahvalni pesmi in blagoslovu z Najsvetejšim. Ob 17.30 bo še tretja sveta maša.
  •
  • Prihodnjo nedeljo, 27. oktobra bo že tradicionalno popoldansko dekanijsko romanje na Trsat. Odhod avtobusa iz Ilirske Bistrice bo ob 13.15. Prijavite se lahko v zakristijah in v pisarni še do torka zvečer. Za bolj natančen odhod avtobusov boste izvedeli v četrtek. Vabljeni na Trsat tudi z osebnimi avtomobili. Tam bo od prihoda do svete maše priložnost za sveto spoved, ob 15. uri bo molitvena ura, ob 16. uri sveta maša in nato pete litanije Matere Božje in blagoslov. Odhod s Trsata okrog 18. ure. Vabljeni.
  • Srečanja ta teden:
  • - jutri (ponedeljek) ob 19. uri skupna seja Župnijskega gospodarskega in pastoralnega sveta
  • - v torek Serra klub
  • - v sredo Prenova v Duhu
  • - v soboto ob 19.00 prva zakonska skupina in ob 20.00 mladi
  • - v nedeljo ob 15. uri Binkoštna dvorana
  •
  • Za učence 7., 8. in 9. razreda pripravljajo na Škofijski gimnaziji Vipava počitniške delavnice, ko se lahko znanja in učenja lotijo na sproščen način. Delavnice bodo v ponedeljek, 28. 10. od 9. do 13. ure. Udeležba je brezplačna. Prijava poteka do 25. 10. na spletni strani gimnazije www.sgv.si.
  •
  • Naši rajni: + Jožefa Primc, Jasen, in + Emil Vičič, Gornji Zemon. Gospod, daj jima večni pokoj.
  •
  • Namesto cvetja in sveč ob pogrebu: ob pogrebu + Marije Zidar so darovali za obnovo cerkve sv. Petra 220 €, ob pogrebu + Jožeta Janežiča pa 607 €. Bog povrni!