TEDENSKA OBVESTILA

• Danes z nedeljo Dobrega Pastirja sklepamo teden molitve za nove duhovne poklice. Letos bomo, če Bog da, imeli v naši škofiji dve novi maši. Vendar pa vsako leto več duhovnikov umre kot pa je posvečenih. Podobno je tudi z brati redovniki in sestrami redovnicami. Brez novih duhovnih poklicev ne bo svete maše, ne drugih zakramentov. Zato “prosite torej Gospoda žetve, naj pošlje delavce na svojo žetev.’” (Mt 9,36-38). Prihodnjo nedeljo sta shodni maši sv. Jurija v Bistrici in sv. Magdalene v Kilovčah.
  • Srečanja ta teden:
  • - danes bo v župnišču srečanje prve zakonske skupine
  • - jutri ob 19.45 seja Župnijskega gospodarskega sveta
  • - v torek ob 19.45 srečanje Serra kluba
  • - ob sredah še vedno potekajo delavnice molitve in življenja
  • - ob petkih pevske vaje za zbor Zvon
  • - ob sobotah ob 9. uri za Zvončke
  • - v petek in v soboto zvečer za mlade
  •
  • Na seji Župnijskega pastoralnega sveta smo v torek sprejeli nekaj sprememb glede shodov in kvater za letošnje poletje. Razlog za to je, da duhovniki ne moremo več vedno pokriti vseh dogodkov tako, kot je bilo doslej.
  • Sklenili smo naslednje:
  • - Na Binkošti, 19. 5., bo v župniji praznik svete birme. Zato bo shodna maša na Brcah eno uro kasneje kot običajno in sicer ob 16. uri.
  • - V nedeljo, 26. 5., je kvatrna nedelja, shod v Tominjah in marijanska procesija na Dolnjem Zemonu. Zato bo kvatrna sveta maša in blagoslov grobov v Podstenjah že v soboto ob 18. uri, pri sv. Petru po maši ob 10. uri tako, da bodo v cerkvi molitve, duhovnik pa bo med tem pokropil grobove tako, da bo šel okorg cerkve; v Harijah kot običajno (po maši).
  • - Shodna sveta maša v Kosezah bo že v nedeljo, 21. 7., (dan pred praznikom sv. Magdalene) ob 11. uri.
  • - Naslednjo nedeljo bo shodna sveta maša v Jasenu.
  • Hvala za razumevanje.
  •
  • Na željo mnogih bo letošnje župnijsko romanje imelo cilj v Medjugorju. Potekalo bo od petka, 11. oktobra, zjutraj do nedelje, 13. oktobra, zvečer. Več o prijavah in programu prihodnji teden.
  •
  • Oklici: Poročiti se želita ŠPELA BARBIŠ, dipl. vzgojiteljica, rojena leta 1997, z bivališčem na Šercerjevi cesti, in MATIC FERJANČIČ, dipl. ing. vinogradništva in vinarstva, rojen leta 1997, z bivališčem v Vrtovinu v župniji Kamnje. Zaročenca priporočamo v molitev.
  •
  • Krst: Lea Boštjančič, Harije. Novokrščenko in družino priporočamo v molitev.
  •
  • Naši rajni: + Joža Logar, Jasen, + Anton Cetin, Harije, + Rozivana Slavec, Kidričeva ulica, + Frančiška Kovačič, Smrje, in + Franc Ambrožič, Smrje. Gospod, daj jim večni pokoj.
  •
  • Čiščenje in krašenje cerkve sv. Petra: Tomšičeva ulica, čiščenje in krašenje cerkve na Premu v maju, juniju in juliju: vas Prem.